Často sa nás pýtate

... a my odpovedáme

Ako si mám vybrať ten najlepší sedací vak?

Pretože na trhu sú desiatky firiem ponúkajúcich sedacie vaky, nie je jednoduché sa rozhodnúť. Obzvlášť keď v internetových ponukách vidíme iba malé obrázky. Preto je dobré sa pred nákupom zamerať na niekoľko dôležitých prvkov.

Zaujímajte sa o materiál a kvalitu prevedenia – často sú vaky vyrábané z málo pevných syntetických lesklých materiálov z ázijských zdrojov, ktoré sú efektné a pestrofarebné, ale nemajú dostatočnú pevnosť a trvanlivosť a pri sedení v nich sa náplň zosúva a neposkytuje dostatočnú stabilitu. Pokiaľ výrobca používa kvalitné a overené materiály, iste to spomenie v popisoch produktov. Rovnako tak precíznosť a kvalita prevedenia bude isto viditeľná na detailných fotkách. Pokiaľ tieto chýbajú, najskôr nie je na čo upozorňovať :)

Veľkosť... je dôležité pozrieť sa na skutočné rozmery sedacieho vaky, aby bol výrobok pohodlný aj pre dospelého človeka. Sedacie vaky pre deti a vak pre dospelého môžu na obrázku vyzerať rovnako veľké!

Náplň … ako vraví pán Koudelka, ktorý plní naše sedacie vaky: „Ona nie je gulička ako gulička.“

Niektoré sa zosadnú veľmi rýchlo. Naše EPS guličky sme starostlivo vyberali viac ako pol roka od 9-tich rôznych dodávateľov. A sedacie vaky sme testovali na deťoch :o Znie to možno až desivo, ale išlo o testovanie v materských škôlkach, kde sme vaky nechali vyskúšať tým najlepším možným spôsobom. Skákaním, sadaním, denným hádzaním s nimi, stavaním domčekov … len jedna náplň nám vyšla ako najkvalitnejšia. Je to tá, ktorou sú dnes plnené SakyPaky. Zdravotná nezávadnosť týchto EPS guličiek je samozrejmosťou a jej doloženie bolo podmienkou zaradenia do testovaia.

Tradícia a skúsenosť – Spĺňame aj toto? SakyPaky pre Vás vyrábame už viac ako 11 rokov. Vieme o nich úplne všetko :)
 

Čím sú SakyPaky plnené? Je táto výplň zdravotne nezávadná?

Všetky výrobky sú plnené drobnými polystyrénovými guličkami (takzvané EPS guličky). Pre naše výrobky používame iba nový, zdravotne nezávadný materiál českej výroby.

Vedeli ste, že veľa výrobcov pridávajú do náplne lacnú polystyrénovú drť? Pokiaľ je výrobok plnený polystyrénovou drťou je síce veľmi cenovo zaujímavú, ale je potrebné vziať v úvahu, že človek si potom „krásne“ odpočíva na recykláte. Tento polystyrénový recyklát je možné veľmi lacno zaobstarať zo zvyškov polystyrénov napríklad na stavbách. Samozrejme potom ide o zmes rôznych druhov polystyrénov a niekedy nie tých naj :)

Naviac drť je recyklát z polystyrénových dosiek nadrvených na guličky a rôzne nepravidelné kúsky, čo má výrazný vplyv na komfort sedenia a tvarovateľnosť sedacích vakov.

Zdravotná nezávadnosť tohto materiálu taktiež nie je možné doložiť. Do stavebných polystyrénov sa pridávajú spomalovače horenia, ktoré sú zdraviu škodlivé pre interiérové využitie.

Pred nákupom sedacieho vaku si u výrobcu vždy overte typ náplne a nechajte si doložiť jeho zdravotnú nezávadnosť.

Certifikáty štátnej skušobne k výplni SakyPakov nájdete tu. Už niekoľko rokov používame práve túto výplň vyrábanú v Českej republike.

Hrejivé teplo … výnimočnou vlastnosťou polystyrénovej náplne je tá, že Vám vracia teplo. Pokiaľ na vaku sedíte, či ležíte, máte po chvíľke pocit hrejivosti a maximálneho pohodlia.
 

Z akého materiálu sú vaky SakyPaky vyrobené?

Sedacie vaky SakyPaky pre Vás vyrábame z vysoko kvalitných a overených materiálov. V základnej rade cenovo najdostupnejších sedacích vakov ide o materiál KORTEXTN 600 D - 100% polyesterový materiál s PVC poterom z vnútornej strany. Materiál je veľmi pevný, stálofarebný a nie je náchylný na znečistenie. Jednoducho sa udržiava vlhkou hubkou. Zem pôvodu tohto materiálu je Čína (samozrejme sme hľadali kvalitu a nie nízku cenu :) Nylony … 100% POLYAMID – veľmi pevný materiál s miernym leskom s PVC poterom z vnútornej strany. Zem pôvodu ČR.


Imitacia kože - materiál pre ktorého výrobu je použitých 12% pravých kožených vlákien na tkanom textilnom podklade. Je vysoko pevný, nevyťahá sa, zdravotnej nezávadný, využívajúci sa taktiež na výrobu luxusných sedacích súprav. Zem pôvodu Taliansko.

Materiály do exteriéru – certifikované – nepremokavé materiály vhodné aj pre vonkajšie použitie. Materiál sa vyznačuje veľmi jednoduchou údržbou a je príjemný na dotyk. Zem pôvodu Taliansko.

Luxusné poťahové materiály – rôzne druhy zmesových materiálov ktoré sa bežne využívajú na sedacie súpravy. Materiály sú hrejívé, príjemné na dotyk, majú vodeodpudivé a protišpinivé úpravy, sú certifikované a testované na stálofarebnosť a pevnosť. Zem pôvodu Taliansko.
 

Rád by som mal sedací vak aj na svojej terase. Je to možné?

Áno. Na našom poslednom firemnom večierku na terase u šéfa sme vydržali iba hodinu a to kvôli nepohodlným stoličkám :-/ Rozhodli sme sa nájsť ten najkvalitnejší materiál pre použitie v exteriéri a podarilo sa nám to. Je pôvodom z Talianska, má širokú a pestrú farebnú ponuku. Tie najzaujímavejšie farby sme pre Vás zaradili a dnes už vieme, že naša budúca party u šéfa pred polnocou neskončí :)
 

Ako mám sedací vak ošetrovať?

Údržba sedacích vakov SAKYPAKY je rôzna podľa použitého materiálu. Vaky a taburety základnej rady z KORTEXINU 600D jednoducho umyjete vlhkou hubkou, vhodný je prípravok na čistenie textílií, potom nechajte samovoľne usušiť. Vlhké výrobky nesušte na tepelných zdrojoch ani v ich blízkosti!!! Náplne nevysypávajte a poťah neperte v automatickej práčke!

Koženky a materiály pre exteriéry sú takmer bezúdržbové. Stačí ich otrieť vlhkou hubkou alebo hadrou. Odnímateľné obaly majú väčšinou protišpinivé teflónové úpravy, alebo ich je možné prať. Každý sedací vak, ktorý si objednáte má na etikete všité údaje o zložení a údržbe. Naviac obdržíte informatívny leták s typmi pre jednoduchú údržbu.

Dajú sa SAKYPAKY dosypávať a je to nutné?

Všetky kvalitné sedacie vaky sú plnené iba novým granulátom – penovými EPS guličkami. Ale aj tento kvalitný materiál sa časom používaním mierne zosadá. Je to prirodzené a závislé na intenzite používania. Preto je každý sedací vak SAKYPAKY opatrený bezpečným skrytým uzáverom na spodnej strane. Sedacie vaky a všetky detské kreslá majú zdrhovadlo (zips) s krytým jazdcom chráneným proti náhodnému otvoreniu, sedacie vaky COUSSIN majú v spodnom leme dvojitý suchý zips – vonkajší a vnútorný.

Všetky nové výrobky SAKYPAKY sú plnené podľa našich dlhoročnch skúseností. V prípade potreby je možné náplň doplniť, poprípade odsypať. Samozrejme že náhradnú náplň dodávame tiež samostatne.

Pri odsypávaní či dosypávaní náplne majte po ruke vysávač – i pri pozornej práci sa vždy nejaké guličky zatúlajú. Pri manipulácii s náplňou dajte pozor na malé deti – mohli by guličky zhltnúť alebo vdýchnuť!
 

Sú sedacievbaky dosť pevné? Vydržia aj moju váhu?

Áno, sedacie vaky sú veľmi pevné a vydržia naozaj veľa. Neznášajú však ostré predmety, dupanie ostrým podpätkom a podobné zaobchádzanie.

Nosnosť u väčšiny produktov pre dospelých je až 120 kg. U detských produktov a taburetov 100 kg.

Čo keď mám bolesti chrbta?

Sedacie vaky sú veľmi pohodlné aj pre starších ľudí a pre ľudí s bolesťami chrbtice, pretože sa svojim tvarom prispôsobia vášmu telu. Problém ale u týchto ľudí býva so vstávaním z vaku, pokiaľ nieje nikto, kto by im pomohol. Preto sú sedacie vaky určené predovšetkým pre ľudí bez zníženej pohyblivosti, mladých ľudí, deti nad tri roky a podobne.
 

Môžem dostať vzorky materiálu predom?

Áno. Pretože si uvedomujeme, že iba z obrázku na monitore nie je jednoduché presne zistiť kvalitu materiálu a jeho presnú farbu, môžeme Vám poslať vzorky vybraných materiálov na požiadanie.

Ako dlho budem čakať na svoj sedací vak SAKYPAKY?

Časť našich produktov máme štandartne skladom a je možné ich ihneď po objednávke expedovať. Vaky na zákazku sú expedované maximálne do 14-tich dní. Väčšinou sme však schopní expedície do 7-mich pracovných dní od objednávky. Výnimkou býva každoročné obdobie pred Vianocmi, kedy sa dodacie lehoty sedacích vakov na objednávku predlžujú. Nemusíte však mať strach. Pokiaľ nastáva hoci len mierne oneskorenie, včas Vás informujeme.

Čo mám robiť, keď vak objednám a nepríde mi odpoveď?

Po objednávke v našom e-shope Vám je obratom zaslaná odpoveď s potvrdením na Vašu e-mailovú adresu. Pokiaľ sa Vám neozveme ani Vám nepríde žiadna odpoveď, prosím skontrolujte si najskôr či Vám odpoveď „nespadla“ do SPAMu. Pokiaľ nie, kontaktujte nás prosím telefonicky na čísle +421 (0)37 202 8907, alebo e.mailom na adresu info@saky-paky.sk
 

Je možné na výrobky SAKYPAKY vystaviť fakturu?

Samozrejme. Každý výrobok je Vám odoslaný s riadnym dokladom o kúpe.

Dostanem na sedací vak záruku?

Na všetky výrobky SAKYPAKY je poskytovaná záruka 24 mesiacov od dátumu predaja. Záruka sa vzťahuje na vady vzniknuté v priebehu záručej doby preukazateľnou chybou výrobcu, vadou spracovania či materiálu, resp. použitej technológie. Záruka sa nevzťahuje na násilné poškodenie výrobku spôsobené nešetrným zachádzaním, nesprávnou údržbou, zosadnutím náplne či akoukoľvek svojvoľnou úpravou. V prípade reklamácie je dobré nás kontaktovať predom a v ideálnom prípade najskôr zaslať fotografiu vady.

Nevybral som si farbu. Rozšírite v blízkej dobe ponuku?

My ale vieme vyrobiť vak v akejkoľvek Vami požadovanej farbe a to už od jednoho kusu. Na tieto vaky používame český materiál zo 100 % polyesteru a vďaka špeciálnej technológii Vám skutočnej urobíme presne ten odtieň, aký chcete. Stačí si vybrať typ a poslať nám požadovanú farbu.

Kúpil som si u Vás vak, ale rád by som vymenil obal. Je to možné? Bude mi nový obal pasovať na pôvodný vak?

Áno. Strihy máme osvedčené. Pokiaľ má Vami vybraný obal rovnaký názov ako pôvodný vak, je strih rovnaký a nový obal bude na vak pasovať. Mysleli sme aj na to, že časom to bude chcieť trošku zmeny :D
 

Čo je INONO?

Jedná sa o špeciálnu limitovanú edíciu vakov SAKYPAKY. Na ich tvorbe spolupracujeme s niekoľkými veľmi talentovanými umelcami zo slovenskej republiky aj zahraničia, ktorí pre nás vytvárajú jedinečné a originálne motívy. Tieto limitované edície majú vždy 70 kusov od daného motívu. Po ich vypredaní motív končí a nahrádza sa novým. Každý výrobok je označený poradovým číslom. Môžete si tak byť istí, že máte doma unikátny kúsok :)

 

 

 

 

 

 

 

Více než 30letá tradice naší dílny

Nový život pre staré vaky