Ako čistiť sedacie vaky?

Kúpili ste si pred nejakou dobou sedací vak a chcelo by mu to trošku vylepšiť fazónu? Lenže rozmýšľate ako na to? Žiadny probém. Rovnako ako pre vás šijeme do bodky vyladené sedacie vaky a vrecia českej výroby, tak sme tiež pripravení vám pomôcť s ich údržbou.

Údržba podľa materiálu 

V prvom rade je potrebné povedať, že údržba bude závaslá od materiálu z ktorého sú vaky a vrecia SAKYPAKY ušité. Veľmi jednoduché to bude u výrobkov zo základnej rady z KORTEXINU 600D, čo je vlastne 100% polyester. K údržbe Vám bude stačiť len navlhčená hubka na ktorú je vhodné nastriekať trochu prípravku na čistenie textílií. Potom vak už len necháte samovoľne uschnúť. Aké jednoduché že? Práve preto sú z polyesteru často šité detské sedacie vaky. A len vlhká hubka s mydlovou vodou vám postačí tiež k údržbne vakou ktoré majú vrchnú vrstvu z nylonu.

Máme pre vás ale aj 2 upozornenia:
Vlhké výrobky nesušte na tepelných zdrojoch ani v ich blízkosti!
Náplne nevysypávajte a poťah neperte v automatickej práčke!
 

 

Riaďte sa etiketou

Takmer bezúdržbové sú sedacie vaky a taburetky ktoré sú ušité z koženky a materiálov pre exteriéry. Aby boli opäť "fit" stačí ich otrieť vlhkou hubkou alebo handričkou.
Viaceré naše sedacie vaky, vrecia a taburetky majú dve vrstvy - obaly. Vrchné snímateľné obaly majú väčšinou pritišpinivé teflónové úprevy alebo sú priamo pracie. Do práčky ich ale dávajte maximálne na 30 stupňov a nepoužívajte žiadne chemické čistidlá.
A pamätajte, že každý sedací vak, vrece alebo taburet SAKYPAKY ktorý si u nás objednáte má na etikete všité údaje o zložení a údržbe.
 

Guličky pro komfort

Čas od času je dobré vak doplniť novou náplňou. Čím? Makúčkymi guličkami z nezávadného polystyrénu. Zoženiete ho v našom e-shope a sami uvidíte, že s novou náplňou sa vám naraz bude sedieť, ležať alebo sa inak váľať ako v bavlnke :)
 

Více než 30letá tradice naší dílny

Nový život pre staré vaky